« Tagasi

Algas alkoholi liigtarvitamise vastane kampaania

Tervise Arengu Instituut viib läbi alkoholi liigtarvitamise ennetuskampaania „Vähem on parem" ajavahemikul 21. november – 18. detsember 2016. Käesoleva kampaania kesksel kohal on anda mõtteainet vaagimaks, mida alkoholitarvitamisega tegelikult võidab ja mida kaotab.

Kampaania sihtrühm on mehed ja naised vanuses 20-35.
Eesti kuulub maailmas enim alkoholi tarvitavate riikide hulka. 2014. aastal tarvitati täiskasvanud elaniku (vanuses 15+) kohta 11.7 liitrit) absoluutset alkoholi. WHO hinnangul on 6 liitrit elaniku kohta piir, millest alates tekivad olulised kahjud rahva tervisele. Üle riskipiiride tarvitas alkoholi 2014. aastal 19,4% meestest ja 12,3% naistest, need numbrid on paari viimase aastaga võrreldes vähenenud.

Alkoholitarvitamist võib pidada Eesti ühiskonnas normiks, seda teeb enamik ja alkoholitarvitamist ei pea põhjendama. Täna ei küsita „miks sa jood?", vaid „miks sa ei joo?". Alkoholitarvitamist nähakse kui täisväärtusliku elu osa, alkoholitarvitamine on kvaliteetaeg.

Kampaania eesmärgid:
* suunata sihtrühma mõtisklema enda suhte üle alkoholiga („miks ma joon")  ja vaagima, mida ta alkoholitarvitamisega tegelikult võidab või kaotab
* anda alkoholitarvitamise vähendamise ideele positiivset sisu, aidata pikaajaliselt kujundada uut normaalsust, kus alkoholitarvitamine ei oleks normatiivselt eduka, kaasaegse elustiili osa

Kampaania suunab www.alkoinfo.ee veebilehele, mis on läbi teinud mahuka uuenduse - uus on nii sisu kui välimus. Uus veeb on sõbralikum ja motiveerivam ning püüab inimest noomimise asemel alkoholi vähendamise protsessis toetada.

Lehelt leiab põhjalikke eneseabi materjale otsustamaks, kas alkoholi tarvitamist peaks vähendama ning suuniseid, kuid muutusi ellu viia. Lisatud on ka nõuandeid lähedastele ning infot selle kohta, mida tähendab alkoholitarvitamise häire ravi.

Endiselt leiab alkoinfost ka tõenduspõhist infot alkoholi ja selle tervisemõjude kohta.

Kampaaniat rahastab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi toetuse andmise tingimuste "Kainem ja tervem Eesti" raames.