« Tagasi

Nõo valla Aasta Noor 2017

Nõo valla Aasta Noor 2017 on Laura Isabel Koppel.

13.oktoobril toimus Nõo Muusikakooli hubases saalis Nõo valla silmapaistvate ja andekate noorte tunnustamiskonkursi pidulik auhinnatseremoonia „Tähtede Gala" ning tordisöömine, et tähistada Nõo valla noortekeskuse 10.sünnipäeva.

Traditsioon oktoobri kuus noortekeskuse ja noorteaktiivi sünnipäeva tähistada ning tublisid noori esile tõsta, sai alguse 2016.aastal Nõo Noorteaktiivi eestvedamisel. Sel aastal esitati seitsmesse kategooriasse kokku 33 nominenti ning Aasta Noor 2017 valitigi kõigi nominentide seast.

Nõo valla aasta noor muusik 2017 - RAHEL MÄE

Nominendid: Rahel Mäe, Pelle Põldma, Iris Kera ja Markus Siht.

Nõo valla aasta noor sportlane 2017 - KATI-KREET MARRAN

Nominendid: Kätlin Ilves, Erik Ilves, Kätriin-Elise Pahva, Laura Isabel Koppel, Kati-Kreet Marran, Mick Lossmann, Olar Vool ja Anette Zukker.

Nõo valla aasta noor aktivist 2017 - KERTU BLANK

Nominendid: Kätlin Ilves, Christina Värno ja Kertu Blank

Nõo valla aasta õpihimuline noor 2017 - JASPER AUGUST TOOTSI

Nominendid: Kirke Kask, Kertu Blank ja Jasper August Tootsi

Nõo valla aasta noor kunstnik 2017 - KRISTI PEDANIK

Nominendid: Getrin Kauber, Kristi Pedanik ja Richard Sarap

Nõo valla aasta noorte tegu 2017 - LAGUJA NOORTETOA RENOVEERIMINE (Nõo noorteaktiiv)

Nominendid: MOBO orienteerumisrada, endine 6B klass – Ettevõtlusküla projekt, Nõo Põhikooli Õpilasesindus – Heategevuslikud koolilaadad

Eripreemia panuse eest kogukonna arengusse - ÕF NOVA

Nõo valla aasta noorte inspireerija 2017 - LlNDA TRUMMAL

Nominendid: Mart Mäerand, Ingrid Hamer, Egle Hänilane, Linda Trummal ja Reemet Ruuben

Aasta Noor 2017 – LAURA ISABEL KOPPEL on praegu kõigest 8 aastane. Tütarlaps tegeleb iluuisutamisega juba 5 aastat. Alustades uisutamise õppimist ei olnud ta veel 3 aastanegi. Oskuste omandamine ei olnud sugugi kerge, pigem raske. Ärme unustame, et kõikide sammude ja "piruettide" selgeks saamise juurde kuulusid ka lugematul arvul  kukkumisi ja tõusmisi!  Just see visadus teebki ta nii eriliseks. Olles varakult selgeks saanud, et spordis millegi saavutamiseks tuleb teha palju tööd ja näha vaeva. Võistlusel kukkudes tuleb tõusta ja edasi sõita, pooleli jätta ja jäält ära sõita ei tule mõttessegi, ikka naeratades võiduka lõpuni.

Esimeses võitlustules oli Laura Isabel Tartu Lõunakeskuse jääl. Tartu Cup 2015 kevadel. Järgnesid võistlused Hop Cup ja Interclub Tallinn Trophy Tallinnas ja Narva Spring. Võistlusaastal 2015/2016 toimuvatel rahvusvahelistel võistlustel nii Eestis kui Lätis. Samuti võistlusaastal 2016/2017 toimuvatel võistlustel Eestis ja Lätis. Edukaks esinemiseks oli vaja üha rohkem ja rohkem treenida! Kusjuures peab ära märkima, et ta ise naudib  uisutamist ja on väga pühendunud, harjutades tihti iseseisvalt, ilma treeneri abita "vabal jääl". Kui neiu hakkas 2016-aasta sügise koolis käima, muutusid ta päevad veel sisutihedamaks. Mitmel päeval nädalas algas treening jääl kell 6.45 ja peale trenni kooli ja peale kooli jälle trenn Lõunakeskuses. Juba sügisest pani treener ta treenima ja võistlema endast vanemate lastega Eestis ja Lätis. Lisaks Uisukooli treeningule on veel Vanemuise balletikooli treeningud, et kehalisi võimeid veelgi arendada.

 

Aitäh kõigile neile, kes noori märkasid ja tunnustamise vääriliseks pidasid ning loomulikult suur tänu toetajatele: Nõo Vallavalitsus, Liisu Lilled, Cinamon, ESCAPETARTU