Tartumaa noortekeskuste koostööprojekt „Tunne Tartumaad“ lõppes uhke talendishowga

18. novembril lõppes Reola kultuurimajas MTÜ Õnnemaa korraldatud meeleoluka talendishowga Tartumaa noortekeskuste 10 kuud kestnud mahukas koostööprojekt "Tunne Tartumaad". Lavale astusid Rannu, Luunja, Alatskivi, Nõo, Rõngu, Ülenurme, Tõrvandi, Ilmatsalu, Laeva ja Tartu noored talendid. Õhtut juhtis noorte seas populaarne youtuber Henri Karpov.

Eriilmelisi etteasteid kommenteeris ja hindas asjatundlik žürii: Mall Türk – Vanemuise teatri noortetöö juht; Liisa Kangur – Shate Tantsukooli treener ja tantsija; Juss Haasma – Eesti näitleja; Peeter Taim – JJ Street tantsukooli juhataja, Tartu ja Tallinna noorte DJ kooli omanik; Andri Viinalass – Ülenurme valla kultuurijuht, harrastusnäitleja ja näitejuht.

Sõbralikel žüriiliikmetel oli igale esinejale kasulikke nõuandeid ja julgustavaid sõnu, sekka ka humoorikaid kommentaare.

Talendishow võitjad gruppide arvestuses:

I koht – Nõo noortekeskus, Mick Lossmann ja Olar Vool – freerun

II koht – Tõrvandi Pere- ja noortekeskus, duo Kärt Roio ja Emili Soo – tänavatants, locking stiil

III koht – Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuse noortekeskus, noortebänd *polaris
Eliise Altmäe,  Indrek Männik, Jasmin Saar, Ralf Erik Kollom

Talendishow võitjad üksikesinejate arvestuses:

I koht – Nõo noortekeskus, Pelle Põldma – laul, kitarrimäng, kasutas looper´it – omalooming

I koht – Ilmatsalu noortekeskus, Kirtty Kalda – laul, katkendid "Ooperifantoomist"

II koht – Ülenurme Pere- ja noortekeskus, Hanna Kruusma – kitarrimäng ja akrobaatiline võimlemine

III koht – Aeg Ruum  noortekeskus, Caspar Linnas – noor humorist

Õhtu teises pooles astus lavale Juss Haasma. Ta vastas publiku küsimustele, esitas mõned tuntud laulud ning mängis trummisoolo. Juss Haasma kinkis oma trummipulgad noortebändi *polaris trummarile Indrek Männikule.

Projekti "Tunne Tartumaad" jooksul toimunud sündmusi ja Tartumaa haldusreformi eelseid omavalitsusi jääb meenutama 2018. aasta kalender, kus sees ka kõikide projektis osalenud noortekeskuste lühitutvustused ja kontaktid.

Projekti tegevusi viidi ellu riigieelarvelistest vahenditest Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud avatud noortekeskuste projektikonkursi kaudu.

REET KRUUP

MTÜ Alatskivi Noortekeskus juhatuse liige