« Tagasi

Jüripäeva sulgpalliturniir

Tore, et Tartumaal on sulgpallurite hulgas palju Eesti noortekoondise kandidaate. Kuna nendele mängijatele on lubatud ühistreeningud ja omavahelised võistlused, otsustas Nõo Spordikool korraldada U17 koondise kandidaatidele kontrollturniiri, et maandada kogunenud treeningstressi. Eestimaal oli viimane turniir 8. novembril Tallinnas.

Kokku võistlesid Nõos kaheksa neidu ja samapalju noormehi, osalesid Nõo Spordikool, SK Triiton, TÜASK mängijad. Mängiti kaheksal väljakul.

Meie mängijatest üllatas Heili Merisalu, kes võitis oma alagrupi, olles seal noorimaks mängijaks. Finaalmängus kaotas ta viimasel täiskasvanute GP etapil meistriliigas neljanda koha saanud Emili Pärsimile (Triiton) geimidega 15:21 ja 18:21. Kerttu Voore saavutas üksikmängus tubli 4. koha, aga naispaarismängus, kus paariliseks Elisaveta Berik (Triiton), võideti I koht.

Noormeestel üksikmängus nii edukalt ei läinud, aga meespaarismängus võideti II koht, Karl Aksel Männiku paariliseks Tregert Gustav Värv (TÜASK).

Marti Joost ja tema paariline Rasmus Roogsooga (Triiton) näitasid häid paarismänge, kaotades võitjale ja teise koha paarile napilt kahepunktise vahega, mõlemad poisid on Eestis U15 klassi liidrid üksik- ja paarismängus.

Väga rikkaliku auhinnalaua muretsesid Nõo Spordikool ja SK Triiton.

Leppisime Nõos kokku, et kordame samasugust kontrollturniiri juuni teisel nädalal ja kutsume osalema lisaks veel ka neli U17 koondise kandidaati Tallinnast ja Pärnust.

Septembri alguses on kavas Sloveenias Euroopa U17 klassi võistkondlikud ja individuaalsed meistrivõistlused, loodame, et võistlus saab ikka toimuda.

MART MÄERAND