« Tagasi

Nõo Põhikoolis

Aprilli viimane päev oli stiilne

Aprillikuu viimane päev, 30. aprill tõi koolikeskkonda stiilipäeva, mis ka sel korral toimus veebipõhiselt huviliste kodudes. Et parasjagu oli künnikuu, siis oli sel korral teemaks taluloomad — on ju aprill just see aeg, kui koplitesse ilmuvad hobused, karjamaadele suunduvad lehmad ning kanad siblivad lumest vabanenud mullas. Tundus, et alanud kevad andis inspiratsiooni nii mõnelegi vahvate kostüümide ja näomaalingute väljamõtlemiseks.

Meie stiilipäeva galeriisse laekus pilte nii jänestest, ratsutavast kauboist, notsust kui ka kassist. Parima kostüümi auhinna saab sel korral 4.c klassi õpilane Sofia Marie Rebane, kelle notsukostüüm oli sigalahe. Selle õppeaasta viimane stiilipäev leiab aset juba maikuus ning loodetavasti on sel korral vähemalt algklassidel võimalus stiilipäevast osa võtta ka koolis.

 

Esikoht kirjanduslikul mälumängul

Kolmapäeval, 28. aprillil toimus kirjandusliku mälumängu Tartumaa eelvoor, millest võttis osa 13 võistkonda. Juba sama päeva õhtuks olid tulemused teada ja suur rõõm on teatada, et Nõo Põhikooli võistkond tõi võistluselt esikoha! Meie kooli esindasid: Tuule Veidenbaum (3.a), Maria Värno (3.c) ja Mirtel Raudsepp (3.c). Õpilasi aitas oma juhendamisega raamatukogutöötaja Triinu Raudsepp.

Kokku oli võimalik saada 68 punkti, Tartumaa eelvooru võitja Nõo Põhikool noppis võistluselt 65,5 punkti. Teisele kohale jäi Ülenurme Gümnaasium 64,5 punktiga ning kolmandale kohale platseerus Palupera Põhikool 64 punktiga.

Ühtlasi tähendab see seda, et Nõo Põhikooli võistkond esindab Tartumaad ka 15. mail toimuval üleriigilisel võistlusel, kuidas läks noortel mälumänguritel seal, sellest juba järgmises lehes.

 

Raamatuseljaluule võistlus tõi vahvaid luuletusi

Aprilli alguses toimus selleaastane veebipõhine raamatuseljaluule konkurss.

Sel korral võisteldi kahes vanuserühmas: õpilased ning täiskasvanud. Luuletusi saabus üheksa õpilaste ning kuue täiskasvanute poolt. Pärast laekumistähtaja lõppemist läksid saabunud tööd hääletusele, kus kõik õpilased, lapsevanemad ja õpetajad said mõlemast vanuserühmast valida ühe lemmikluuletuse.

Hääletuse tulemusena tuli õpilaste kategoorias võitjaks Teele Trummal 5.b klassist. Täiskasvanute kategoorias tuli esikohale kehalise kasvatuse õpetaja Gerli Odruski luuletus. Palju õnne raamatuseljaluule võistluste võitjatele ning aitäh kõigile osalejatele!

Kõikide osalenud raamatuseljaluuletustega saab tutvuda Nõo Põhikooli Facebooki lehel asuvas fotoalbumis.

 

Kevadmälumäng pani õpilasi nuputama

Et pakkuda õpilastele pisut nuputamist ja harjutamaks internetist infootsingut, toimus aprillikuu kevadine mälumängusari Nõo Põhikooli õpilastele terve kuu vältel. Igal esmaspäeval küsisime Stuudiumis õpilastelt viis küsimust, mille vastuseid ootas huvijuht sama nädala reedeni. Iga õige vastus andis ühe punkti, osaliselt õige vastus aga pool punkti. Küsimusi oli seinast seina, näiteks oli küsimus kahe Läti linna kohta: ühes neist elab ligi 23 000 inimest, teises on aga alla tuhande elaniku. Mõlemad on kaunite lätikeelsete nimedega, kuid tähendavad inglise keeles hoopis midagi eriskummalist. Üks neist tähendab sookolli või koletist ning teine ahvi. Õiged vastused olid loomulikult Ogre ja Ape.

Või millist Kanadas ja Mehhikos lubatud maiustust (mis on populaarne ka Eesti laste hulgas) on Ameerika Ühendriikides keelatud müüa? Üle piiri tuues on trahv kuni 2500 dollarit maiustuse kohta. Vastuseks: üllatus-üllatus, üllatusmuna Kinder Surprise!

Kokku oli mälumängu nelja vooruga võimalik teenida 20 punkti.

Maksimumpunktid saavutasid Joosep Aarna (6.c) ja Kaur Antson (5.b), kes jäid jagama esimest kohta. Teisele kohale platseerusid 19 punktiga vennad Valtsid (Mattias 2.b ja Madis 4.b). Kolmanda koha tubli 18 punktiga sai aga noorim osavõtja Rebecca Soonvald (1.b). Loomulikult saavad esikolmikusse tulnud mälumängurid ka auhindadega premeeritud.

REEMET RUUBEN