« Tagasi

Märkamine annab elujõudu

Veebisarja „Tähesäras Nõo" toimetajad käisid märtsikuus külas Elvi Kokal. Saates rääkis pr Elvi oma noorusaastatest, tööelust ja kuidas omal ajal noored Nõgiarus seltsielu käivitasid. Sari on järelevaadatav valla veebilehel nvv.ee.

Pr Elvi oli tähelepanust sedavõrd liigutatud, et saatis tänutäheks vallalehele kirja, mille siinkohal avaldame.

 

30. sünnipäev inimese elus — see on aeg, kui ollakse näinud ja õppinud päris palju, et tugevana edasi minna. Siis jõuab palju saavutada, ära teha.

Kui aga inimesel on elatud 3x30 aastat. Mis siis oli? See viimane kolmkümmend on rohkem mõtetes ja mälestustes. Kui oled jäänud päris üksi. Mälestused enam ei suuda aidata. Tahad veel ikka midagi teha…, olla…, aga ei suuda. Iga haigus, iga lapse saatus on võtnud tüki sinust… Jääb ainult optimistlik ellusuhtumine — hea, et saan ise veel endaga hakkama.

Niisiis, mõtled olnu peale eriti praegusel koroonaajal, kui kaugel viibivad pereliikmed ei tohi külla tulla. Ja kui siis ühel päeval helistas väga noor inimene ja küsis, kas oleksin nõus rääkima oma noorusajast, kuidas siin omal ajal tööle ja elama hakkasin. Muidugi ma olin nõus. Kuna olen loomult jutukas, tuli see ettepanek nagu kingitus.

Kokkulepitud ajal olidki kohal kaks kena noort inimest. Ma ütlesin, et mind pildistada ei tohi, sest olen juba selline, kelle pildiga võib „lapsi hirmutada".

Jutuajamine kulges ladusalt ja meeldivalt. Kui nad olid lahkunud, siis ma tundsin end hoopis noormana ja elus olevana. Aitäh teile, kallid noored, Janno, Andri ja Anne-Mai!

Nüüd on vaim värskem ja isegi jõudu on rohkem. Suudan olla positiivne ja pakkuda hingesoojust oma sõpradelegi, olgugi et ainult läbi telefoni.

Julgen öelda, et noored ei ole hoolimatud, nad tuleb lasta endale lähemale.

 

Tänutundega ELVI KOKK