« Tagasi

VVV SA tegemisi oktoobrikuul

Fotokonkursi võitufoto „Suveõhtu hänilane". Foto: Rasmus Ilves
 
VVV fotokonkurss Märka mind
 
VVV Fotokonkurss „Märka mind" võeti kokku 22. oktoobril lõpuõhtuga Waide motellis, kuhu olid kutsutud auhinnalisele kohale jõudnud fotode omanikud. Lõpuõhtu algas Elva Gümnaasiumi kandleringi ja mudilaskoori õpilaste etteastega, misjärel žürii liikmed Arne Ader ja Urmas Tartes koostasid meeleolukad esitlused teemadel „Märkamisi mägismaal" ja „Märkamine rajakaameraga". Seejärel toimus võidutööde omanike autasustamine.
Peaauhinna võitis sel aastal Rasmus Ilves Pärnumaalt fotoga „Suveõhtu hänilane". Nõo vallast osales konkursil kuus inimest, kellest kahel õnnestus jõuda auhinnatud fotodeni. Noorte vanuserühmas said tunnustuse Alari Raudsepa foto „Jänesepoeg" ja Annabel Suti foto „Munad metsas". Auhinnatud töödega saab tutvuda Vapramäe–Vellavere–Vitipalu SA kodulehel www.vvvs.ee.
Totokonkursile saadeti sel aastal hindamiseks 767 fotot, mis on kahesaja võrra rohkem, kui eelmisel aastal. Konkursil osales nii eestlasi kui lätlasi. Äramärkimist leidis ka üks lätlase poolt saadetud foto.
Fotokonkursi läbiviimist rahastasid Leader programm, Loodusajakiri MTÜ, ajakiri Täheke ja Vapramäe–Vellavere–Vitipalu SA.
 
21. oktoobril toimus laste loodusakadeemia
 
VVV laste loodusakadeemia tõi taas kokku loodusainete huvilised viiest erinevast koolist. Sel aastal osaleb õppetegevuses 25 last Nõo, Elva, Konguta, Rõngu ja Palupera koolidest. SA Eesti Teadusagentuuri toetusel saame pakkuda hooaja vältel huvitavaid tegevusi kaheksal korral, eesmärgiga tekitada huvi loodus- ja tehnoloogiavaldkondade vastu. Juhendajateks on oma ala spetsialistid, tutvustatakse mullateadust, keemiat, ehitustehnikat, teadustööde tegemist, käiakse Hullu Teadlase katsetel ja külastatakse Karula rahvusparki. Esimesel kohtumisel saime üksteisega tuttavaks ning käsitlesime mullateaduse teemat. Uurisime, kes elavad mullas ja määrasime neid, uurisime nende välimust ja elupaiku. Seejärel tegime mullakaeveid ja määrasime mullahorisonte. Juhendas Külli Kalamees–Pani.
 
Lõppes VVV matkasari
 
2. oktoobril lõppes VVV SA 2021. aasta matkasari. Neljal erineval matkal osales kokku 267 inimest.
Kõigil neljal korral õnnestus kohal olla 23 inimesel, keda ootas ees auhinnalaud traditsioonilise matkasarja särgi ja lisaauhinnaga, mille olid välja pannud Elva ja Nõo vallad, Külasepp OÜ, A. Le. Coq ja Nõo Lihatööstus.
Matkasarja traditsioon on kestnud 22 aastat, rõõm on näha, et algusaegade osalejad tulevad taas matkadele, igal aastal lisandub ka uusi huvilisi. Aja jooksul on matkasarja formaat veidi muutunud, kui alguses liiguti matkadel koos, siis viimastel aastatel märgib korraldusmeeskond raja maha ja liigutakse iseseisvalt kaartide järgi. Sedasi on vähem kokkupuuteid ja igaüks saab valida endale sobiva tempo ja teekonna. Kõige populaarsemaks on osutunud tavaliselt talvematk, ootame kõiki huvilisi sellele matkale veebruaris 2022. Info matkade kohta ilmub kodulehel vvvs.ee.
Matkasarja läbiviimist toetasid SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja VVV SA.
 
TRIINU PERTELS
VVV SA projektijuht