« Tagasi

Nõo Muusikakooli õpilaste jõulukontsert

Jõuluajast on meenutada palju ilusat ja südant soojendavat. Üks liigutavamaid elamusi oli Nõo Muusikakooli õpilaste jõulukontsert, mida said kõik soovijad jälgida muusikakooli youtube kanalil. Kontsert toimus 21. detsembril algusega kell 17 otseülekandena üle interneti.

Tegu oli tõeliselt soliidse sündmusega, mis algas kooli direktori Kätlin Virgo pöördumise ja tervitustega, millele järgnes üle tunni kestev nonstop etendus. Oma virtuooslikku mänguoskust näitasid kõikide erialapillirühmade noored talendid. Muusikakooli saalis olid istet võtnud kuulajad, aga 45 inimest nautis kontserti ka interneti vahendusel.

Läbi videopildi kontserti nautides oli võimalik saada aimu esineja igast hingetõmbest ja tema emotsioonist, mis aga süvendab vaataja-kuulaja elamust oluliselt.

Jõulukava koosnes nii klassikalistest kui pop-muusikaseadetest ja üles astusid solistid kui ka erinevad ansamblid ja instrumentaalkoosseisud. Peab tõdema, et selliste koosseisude organiseerimisel ja juhendamisel on õpetajad ära teinud suure töö.

Tahaksin südamest tänada kõiki esinejaid, kes tunnetasid oma etteastete soorituste tähtsust. Kuigi mõnel kippusid sõrmekesed värisema või tuli mõnda kohta üle mängida, polnud sellest ju midagi. Tähtis oli, et kõik mängisid oma lood vapralt ära. Ega meistriks ei saada üleöö, ikka harjutamine teeb meistriks. Paljudel kordadel võttis aga lausa hinge kinni, kui hästi meie lapsed pillimängu valdavad. Võib vaid aimata, kui palju tööd, harjutamist ja veelkord harjutamist sellise mängukvaliteedi taga on.

Nõo Muusikakooli lapsed ja õpetajad on ära teeninud vaatajate–kuulajate tulise tänuaplausi. Ka ülekande kvaliteet oli igati tasemel.

„Hästi korraldatud, super esitused!". „Hea, et sai kodus vaadata, keegi ei näe, kui nutta löristan...", kirjutati kommentaarides. Aga mina tunnistan avalikult, minulgi olid pisarad silmis meie laste mänguoskusest.

Heliderohket uut aastat muusikakooli rahvale!