Nõokad XXVII Laulu- ja XX Tantsupeo rongkäigus

6. juulil toimus juubelilaulupeo „Minu arm" rongkäik, millest õnnestus ka minul osa saada. Rongkäigu marsruudi lauluväljakuni palistasid kahelt poolt teed pealtvaatajate allee. Lauljate ja tantsijate rongi emotsioonid olid sedavõrd ülevad, et publikust kostuvad rõkkavad hüüded nõokate aadressil panid kiljuma kõik rongkäigus osalenud. Rongkäigulistele lehvitajate seas võis näha palju tuttavaid nägusid — nõokad olid tulnud omadele kaasa elama.
Nõo oli ainuke vald, kus laulu- ja tantsupeole kandideerinutest ja tahtjatest said peole kõik soovijad. Rongkäigus osalesid Rahvatantsurühm Tähetar, Nõo naisrühm Madelin, Tantsuklubi Triiniks, Tõravere naiste võimlemisrühm, Nõo Reaalgümnaasiumi noorterühm ja segakoor, Nõo Põhikooli lastekoor, mudilaskoor, poistekoor ja Segakoor VEGA. Lippe kandsid Nõo Reaalgümnaasiumi noored, kelle taga liikusid valla esindajad.
Lauluväljaku eest uhkelt läbi kõndides tervitasid saabujaid teiste seas ka peaminister Jüri Ratas ja välisminister Urmas Reinsalu.
Olime vapralt lauluväljakule kohale jõudnud!

XXVII laulupeo „Minu arm" avakontsert tegi ekskursiooniga eesti muusikalukku sügava kummarduse kõikidele õpetajatele. Kõlasid eesti muusika olulisemad teosed, orkestrimuusika ning õhtu lõpetasid lava ja rahvaga koos lauldud ühislaulud.

Pildimaterjal leitav siin

Lisaks ei saa ka mainimata jätta, et 6. juuli 2017 oli see päev, mil Vabariigi Valitsus tegi haldusterritoriaalse korralduse reformi otsuse, et Nõo vald jätkab iseseisva omavalitsusena.
Elagu Nõo vald!

Liia Sirel