Vallamaja II korrusel on avatud näitus „Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu“

Käesoleva aasta 23. augustil möödus 30 aastat Balti ketist.

Vallamaja II korrusel on avatud näitus „Balti kett 30.Üks ajalugu, kaks miljonit lugu".
Näitus algab kantselei poolset küljest mis ja viib edasi II korruse koridori.

Näitus on avatud E-R 9.00- 17.00 kuni 30. septembrini 2019.

Nõo inimeste Balti keti lugusid saab lugeda Nõo Valla Lehe augustikuu numbrist.

Molotovi-Ribbentropi pakti vastu suunatud meeleavaldusest võtsid osa kokku ligi 2 miljonit eestlast, lätlast ja leedukat. Tegemist on ühe suurima rahumeelse massimeeleavaldusega maailmas, mis demonstreeris Eesti, Läti ja Leedu iseseisvus-püüdlusi ning sillutas tee Ida-Euroopa vabanemisele.

Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu poolt loodud „Balti kett 30. Üks ajalugu, kaks miljonit lugu" on liigutav plakatnäitus 600 kilomeetrisest katkematust inimketist Tallinnast Riiani ja kuni Vilniuseni välja 23. augustil 1989.

Keti korraldajate ja tavaliste inimeste lugudel ning piltidel põhinev näitus viib külastajad mõtlemapanevale vabadustahtest rääkivale ajaloolisele rännakule.

Liia Sirel
Avalike suhete spetsialist