« Tagasi

Noortekeskuses alustas vabatahtlikuna tööd Bart Faes Hollandist

Alates 4. novembrist 2019 töötab Nõo noortekeskuses vabatahtlik Bart Faes Hollandist.

Bart võtab osa noortekeskuse igapäevasest tööst kuni 2020. aasta aprilli lõpuni — tema teenistus kestab kuus kuud.

Noortega on Bart töötanud neli aastat. Oma kodumaal õppis noormees pedagoogikat ja oli praktika raames mentoriks noortele, õpetades neile sotsiaalseid oskusi sh ka näiteks vihaga toimetulekut.

Eestisse tuli noormees organisatsiooni Eastpackers vahendusel ja tema vabatahtlikku tegevust toetab Erasmus+ programm. Bart soovis minna vabatahtlikuks mõnda põhjapoolsesse riiki ja leidis vabatahtlike programmi andmebaasist Nõo valla, mille kasuks noormees ka otsustas.

Bart varem Eestis käinud ei ole. Talle meeldib siinne loodus ja maastik, hea mulje jättis ühistranspordiga sõitmine: „Rongid on teil kaasaegsed ja väga mugavad. Raske on harjuda, et Eestis võetakse ruumi sisenedes jalanõud ära, Hollandis seda ei tehta." Noortekeskuses pakutavaid võimalusi peab noormees mitmekülgseteks.

Bart suhtleb noortega inglise keeles, kuid eesti keel tundub talle äge ja soovib seda õppida: „Kui keegi tahab mulle eesti keelt õpetada, siis võtku julgesti ühendust bart.faes@hotmail.com"

Soovime Bartile edukat vabatahtliku-elu ning meeldivat koostööd.

Vabatahtliku projekti koordineerib Eesti poolt MTÜ Noored Ühiskonna Heaks. Külasta nende veebilehte www.nyh.ee ja leia palju põnevaid noortevahetuse-, vabatahtliku teenistuse ja koolituspakkumisi üle Euroopa.

Liia Sirel
Avalike suhete spetsialist