Ettevaatust! Kelmid võivad üritada koroonaviiruse ettekäändel inimestelt raha välja petta!

Politsei hoiatab kelmide eest, kes võivad inimeste hirme seoses viirusepuhanguga ära kasutada ja neilt raha välja petta.

Politsei- ja Piirivalveamet on saanud teateid võimalikest telefonikelmustest ja andmepüügist, kus kurjategijad kasutavad koroonaviiruse ettekäänet, et inimestelt raha välja petta.

• Telefoni teel või internetikauplustes pakutakse müügiks desinfitseerimisvahendeid või maske. Inimene kannab raha üle, aga kaupa kätte ei saagi.
  • Möödunud nädalal said mitmed inimesed oma meili postkasti kirja, mis oli justkui Terviseameti nimelt tulnud, kuid sisaldas tegelikult pahavara.

Politsei pöörab tähelepanu ühele uuele petuskeemile, mida kurikaelad kasutavad praeguses situatsioonis. Nimelt helistavad nad ette ja pakuvad kodude desinfitseerimise teenust. Räägitakse eesti keeles ja hetkel on teada ka üks kontaktnumber – 5699 6641. Rõhutakse nii väikestele lastele, kui vanuritele, keda selle teoga aidatakse.

Ole tähelepanelik ja ettevaatlik:

• Ära anna oma isikuandmeid või krediitkaardi andmeid võõrale helistajale.
  • Uuri helistaja või ettevõtte tausta.
  • Vaata arvustusi internetipoe kodulehel enne, kui midagi ostad.
  • Veendu, et kiri tuli usaldusväärselt allikalt.
  • Anna teada kui oled sellise kõne saanud, helista politsei infotelefonil 612 3000.

Juhul kui oled sattunud kelmuse ohvriks, anna sellest politseile teada

Kelmid kasutavad inimesi ära kui nad on kõige haavatavamad. Ka eriolukorra puhul tuleb säilitada kaine mõtlemine ja suhtuda kriitiliselt erinevatesse pakkumistesse. Ära lase end petta!