Valguse festival kutsub kaasa lööma

Nii nagu viiel eelmiselgi aastal, on ka tänavu Nõo valguse festivali toimekas tiim asunud igasügiseseks valla suursündmuseks plaane tegema ning ootab huvilisi nii nõu kui jõuga kaasa lööma. Festival lööb särama 10. oktoobril Nõo Veskijärve kaldal.

Festivali peakorraldaja Jaan Ulst ütles: „Vaatamata kevadisele eriolukorrale ning ärajäetud kultuurisündmustele on valguse festival oma mitmekülgsuses planeeritud nii, et see saab toimuda ka kõigi sel hetkel kehtida võivate piirangutega."

Festivali meeskonna soov on muuta festivaliga üks sügisõhtu värvikirevaks ja valgeks kõigi Nõo valla elanike ja sõprade jaoks, mistõttu ootab programm uusi ja põnevaid ideid, kuidas teaduslikult avada valguse olemust ning luua võimalusi saamaks osa valguskunstide imelisest maailmast.

Lähtudes valguse ja/või satelliitide temaatikast, on oodatud valgusinstallatsioonide ideed; noortele ja lastele suunatud töötubade ideed; kogukonda kaasavad ideed; kõikvõimalikud tegevused, algatused, projektid, mis võiksid kulmineeruda festivalil.

Festivali pealik Ulst märkis: „Ühe installatsiooniga soovitakse festivalil teha tänukummardus ka kõigile koroonaviirusega võidelnud heategijatele. Lähtudes tänavuse kosmosenädala teemast "Satelliidid", on sündinud idee luua järve ümber ja kirikuni valgustatud teerada, mis sümboliseerib satelliitide kindlaksmääratud liikumistrajektoori. Sellest teerajast võiksid oma valgusallikaga liitudes osa saada kõik aleviku elanikud."

Uusi tegijaid ootab ka festivali meeskond. Üks ainulaadseim ja erilisim amet ongi eelkirjeldatud teeraja projektijuhil, kes vastutab koos vabatahtlikega ala loomise kunstilise ja tehnilise teostuse eest. Lisaks on meeskonnaga liituma oodatud festivalialade mänedžerid, kes juhivad aladel toimuvat ja vastutavad tegevuste läbiviimise eest, ning turunduse spetsialist, kes toetaks sotsiaalmeediaga.

Traditsiooniliselt avab ka tänavune festival valguse olemust nii teaduse kui kunsti tasandist.

Etenduskunsti-, tehnika-, kiriku-, kultuurimaja-, elava tule aladel on võimalik osa saada valguskunstide imelisest maailmast. Samal ajal toimuva kosmosenädalaga tugevdatakse sidet kosmose ja ühiskonna vahel.

Kui soovid festivalile kaasa aidata, siis anna endast märku, saates enda ja oma idee tutvustuse aadressile info@valgusefestival.ee.