Nõos tuvastati koroonajuhtum, millest tingituna on ajutiselt ümber korraldatud vallavalitsuse hallatavate haridusasutuste tegevus

9. oktoobril 2020 tuvastati Nõo Reaalgümnaasiumis COVID-19 viirusega nakatunud töötaja.

Nakatunul on olnud kokkupuuteid suurel hulgal teiste koolitöötajate ja õpilastega, mistõttu esmast viirusekandjat ja kontaktsete isikute arvu ei ole võimalik tuvastada.

Viiruse tegelikku levikut Nõo Reaalgümnaasiumi, Nõo Põhikooli ja Nõo Spordikooli ühendatud ruumidega ja läbipõiminud tegevustega koolikompleksis on raske hinnata. Selleks, et tõkestada viiruse edasist levikut ja tuginedes Haridus-ja Teadusministeeriumi ning Terviseameti 22.09.2020 antud soovitustele õppetöö korraldamisel koroonaviiruse leviku tingimustes, tuleb ennetava meetmena kiiresti kasutada kõige toimivamaid tegevusi.

Nõo vallavalitsuse hallatavate haridusasutuste tegevus korraldatakse alates 12. oktoobrist 2020 alljärgnevalt:

• Nõo Põhikool on viidud üle distantsõppele,
  • Nõo Muusikakoolis lubatakse kontaktsena läbi viia vaid individuaaltunde, muu õppetegevus korraldatakse distantsõppena,
  • Nõo Spordikoolis korraldatakse õppetegevus (treeningud) välitingimistes,
  • Nõo noortekeskuse tegevus toimub vaid välitegevustena.

Uus otsustus koolide kontaktõppele viimise aja suhtes tehakse hiljemalt 22. oktoobril 2020.

Nõo Vallavalitsuse 9. oktoobri 2020 korraldus nr 462 „Nõo vallavalitsuse hallatavate haridusasutuste tegevuse ajutine ümberkorraldamine"

Paneme kõigile inimestele südamele

• Vähimagi haiguskahtluse korral või lähikontaktsena tuleb püsida kodus!
  • Kui sul on kerged hingamisteede haigusnähud, jälgi oma tervist ja püsi kodus. Kui sul on palavik, köha ja hingamisraskused, otsi varakult abi. Helista perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220.
  • Pese käsi sooja voolava vee ja seebiga, vajaduse korral kasuta alkoholipõhist desinfitseerimisvahendit.
  • Väldi kontakti. Hoia distantsi inimestega, kes köhivad või aevastavad. Kui seisad haigusnähtudega inimese lähedal, võid ka ise haigestuda.
  • Ära katsu silmi, nina ja suud. Kui puudutad neid mustade kätega, siis võib viirus kanduda ka sinule edasi.
  • Kui aevastad või köhid, siis kata oma suu ja nina ühekordse salvrätiga. Viska see kohe prügikasti ja puhasta käed. Kui sul ei ole salvrätikut, kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), aga mitte paljast kätt.
  • Kui katad oma suu ja nina, takistab see pisikute ja viiruste levimist. Kui aevastad vastu paljast kätt, siis võivad pisikud ja viirused sattuda sinu kaudu teistele inimestele ja esemetele.

Terviseamet soovitab laadida alla koroonarakenduse HOIA.