« Tagasi

Kuues Valguse festival toimus läinud laupäeval Nõo alevikus

Tantsu, muusikat ja valgust täis õhtu pakkus põnevust külastajatele, kes olid tulnud Nõos populaarsust kogunud valgussõud vaatama üle Eesti.

Käimas on maailma kosmosenädal, millest ka Valguse festival igal aastal ideid on ammutanud.

Festivali lavastaja Ingrid Hamer sai inspiratsiooni satelliitidelt, avades valguse olemuse teaduslikust ja kunstilisest küljest ning pakkudes põnevaid stseene otse kosmosest. Tänavu Ingrid Hameri lavastatud neli stseeni kandsid alapealkirja „Satelliidid", mida külalistel oli võimalus nautida vallamaja pargi ja Veskijärve äärsel alal.

Kultuurimajas toimunud tantsuetendus "Two Body Orchestra" oli hübriidne kontsert-tantsulavastus ja mille keskmes olid kehad. Lavastuses viidi kehade ja tehnoloogiate vahelised erisused piirini, kus vaevuhoomatavad liigutused, nagu hingamine, väike kehaasendi muutus, hakkavad mõjutama ja looma heliruumi. 
Kahjuks oli kultuurimajja pääsejate arv piiratud ja iga soovija tantsuetendusest osa ei saanudki.

Rahvast aina tuli ja läks… valgusega värvitud pargipuud tervitasid uusi saabujaid ja küünaldega valgustatud teerajad juhatasid külalisi festivalialale, kuid ka läbi Nõo looklev elava tule kett suunas rahvast kiriku juurde, kus samuti toimusid kontserdid.
Nõo kirikus sai kahe tunni jooksul kuulata kohalikke muusikuid ning nautida kiriku tarbeks loodud valgusinstallatsiooni. Kirikusse oli sissepääs prii, aga külastajad said annetada kiriku renoveerimise heaks.

Rohkem toimunust festivali ametlikul kodulehel

Pildigalerii

Valguse festivali korraldab Guerrilla Kunstide Trupp Jaan Ulsti eestvedamisel.