« Tagasi

Kõrged lumevallid muudavad ülekäigurajad ja ristmikud ohtlikuks

Sellel talvel on üle pika aja tekkinud teede äärde suured lumevallid, teed on kitsamad ja lumesodi täis. Jalakäiatel on peas paksud mütsid ja kapuutsid, mis kõik soodustavad nägemisulatuse piiratust.

Jalakäijad, eriti väiksemat kasvu liiklejad on kehvasti autojuhtidele näha ja jalakäija ise on samuti piiratud vaate- ja kuuldeväljaga.

Lapsed, kes tulevad kooli jalgsi või bussipealt, liiguvad suurte hulkadena kooli poole, ülekäigurajale lihtsalt vajutakse, ei vaadata sõidukite tulemist, olemist ega peatumist.

Kiputakse ka diagonaalis teed ületama. Autojuhid on viisakad ja teavad, et see nii on, aga see ei saa saada harjumuseks.

Politsei varasem kogemus näitab, et lumerohkete teeoludega võib juhtuda õnnetusi, kus jalakäijad astuvad lumevalli varjust autole ette ning saavad sõidukilt löögi. Samuti on minevikust teada juhtumeid, kus inimesed üle lumevalli ronides libisesid sõidukile ette ja kui juht seda ei märka, ongi raskete tagajärgedega õnnetus käes.

On äärmiselt oluline, et jalakäijate ja sõidukijuhtide tähelepanu oleks vastastikune.

Jalakäijal on kohustus veenduda teeületamise ohutuses kui ta ülekäigurajale astub. Vaadata vasakule ja paremale. See on ka lugupidamise avaldus autojuhile, kui annad märku, et oled teda näinud ja teinud ennast nähtavaks, näiteks helkuriga.

Head lapsevanemad, rääkige lastega ülekäiguraja ületamisest. Lisainfot leitav siin: https://www.liikluskasvatus.ee/et

Turvalist ja imekaunist talve jätku!

Aive Zirk
Liiklusõpetuse õpetaja
Sotsiaalpedagoog