Koroonaviirus ohustab meid endiselt. Haigusjuhtude arv Nõo vallas on kasvav

Nõo vallas on jätkuvalt tõusmas koroonaviirusesse nakatunute hulk, eriti viimastel päevadel. Järjest lisandub meie valda mitmeid uusi positiivset koroonatesti tulemusega inimesi.

Terviseameti korraldusel on Nõo Põhikool 11. veebruarist 2021.a distantsõppel. Lapsevanemad saavad täpsema info Stuudiumist.

Meil on vaja midagi erakorraliselt ette võtta.

Olukorra tõsidust arvestades ning soovides hoida käigus meie asutuste ja ettevõtete tööd palub vallavalitsus kõigilt oma kodanikelt abi koroonaviiruse leviku tõkestamisel, järgides järgmisi lihtsaid elupäästvaid reegleid:

• Püsi kodus, väldi kokkupuuteid inimestega väljastpoolt oma leibkonda.
  • Käi poes ja muudes avalikes asutustes ainult hädavajadusel ja kindlasti maskiga!
  • Kanna avalikus ruumis liikudes alati maski!
  • Hoia teiste inimestega vähemalt 2-meetrist distantsi.
  • Väljast tulles pese ja desinfitseeri käsi.
  • Vähimategi haigustunnustega püsi kodus!
  • Ära mine külla ega kutsu külalisi!

Tee seda ise ja ütle ka teistele!

Me ei saa kedagi selleks kohustada, kuid soovitame tungivalt hoida end ja säästa teisi ning suunata ka teiste, eriti meie eakate kaaskodanike tähelepanu sellele, kui oluline on just praegu meie igaühe käitumine viiruse leviku tõkestamisel.

Kui saad, edasta see sõnum ka oma naabritele ja teistele lähedastele.

Peame piirangutest kinni sõltumata sellest, kui väsinud me kriisist oleme. Koroonaviiruse levik Eestis on püsivalt kõrge ja vaktsineerimisega hõlmatus pole praegu piisav selleks, et saaksime end nakkusohu suhtes turvaliselt tunda. Eestis kehtivad piirangud võimaldavad inimestel võimalikult palju oma tavaelu jätkata.

Hoiame kokku. Kriisid panevad proovile ühiskonna ühtsustunde. COVID-19 kriisi lahendamisele saab kaasa aidata igaüks oma vastutustundliku käitumisega.

Oht ei ole möödas. Rohkem info on leitav kriis.ee leheküljelt.