103 Eesti heategijat

Vabariigi 103. aastapäeval toob Delfi lugejateni 103 silmapaistvat Eesti inimest, kelle teod on meile südamesse läinud. Eriti just möödunud, keerulisel koroona-aastal.  Nende seas on ka Nõo valla mees Janno Puusepp.

Rasket haigust tsüstilist fibroosi põdev Janno Puusepp algatas omanimelise fondi, millega aidata ravimatuid haigusi põdevaid inimesi, kelle vajadusi riiklik süsteem ei kata.

Fondiga aitab Janno katta teisi raskeid haigusi (nt tsüstiline fibroos, ALS, PLS) põdevate inimeste praktilisi ja tervishoiuga seotud vajadusi, mida haigekassa ei toeta, näiteks energiarikaste toitesegude ja sonditoitude ostmine. Samuti panustatakse haigete ja nende hooldajate nõustamisse. Janno on öelnud, et räägib oma haigusest hea meelega. "Ja üritan seda teha läbi huumori, sest meedia tahab tavaliselt nutulugusid, aga meie tahame rääkida, et tegelikult saab ka raske puudega elada… kui vähegi lastakse," on ta öelnud.

Janno Puusepp töötab Nõo kultuurimajas teatristuudio juhina ja on Nõo Valla Lehe lugejatele tuntud eelkõige  „koputavate lugudega" .

Ülevaadet 103 Eesti silmapaistvast loe SIIT