Head Nõo valla inimesed, peatame üheskoos üliohtliku viiruse!

Muret valmistab plahvatuslik viiruse levik Nõo vallas. Koroonaviiruse nakatumisnäitaja meie vallas on väga kõrge, palume kõigilt oma elanikelt jätkuvalt hoolimist ja kinnipidamist kehtivatest reeglitest.

Viimase 14 päeva jooksul on meie valda lisandunud 28 COVID-19 positiivset inimest, meie nakatumisnäitaja on 638 saja tuhande inimese kohta. Selle nakatumisnäitajaga oleme kahjuks Tartumaal esimesed.

Hea nõokas, nüüd on aeg distantsilt ühte hoida!

Palume vallaelanikke, et aitaksite oma käitumisega kaasa viiruse levimise peatamisele! Praegu pole aeg ajada reeglites näpuga järge ja otsida lubatu piiril balansseerides, kuidas soovitustest mööda hiilida, vaid teha isiklikult kõik endast olenev, et viiruse levikut takistada.
Just nimelt isiklikult ja oma elus, käitudes ise õigesti – selliselt hoiate end viiruse eest kõige tõhusamalt. Teeme pigem rohkem kui vähem, tulemus tuleb vaid üheskoos pingutades.

Kõige olulisemad ja samas nii iseenesestmõistetavalt lihtsad soovitused on meile kõigile ilmselt juba pähe kulunud, aga kordame siiski üle:

• Kui oled haige või ükskõik kui väikeste haigustunnustega, siis OLE KODUS!
  • Kui sind on määratud eneseisolatsiooni või kui tead, et oled kokku puutunud viiruspositiivse inimesega, siis OLE KODUS!
  • KANNA MASKI kõigis avalikes siseruumides ja ka väljas, kui sinu läheduses on inimesi väljastpoolt sinu leibkonda. Hoia teiste inimestega vähemalt 2-meetrist distantsi.
  • Ära käi külas ega kutsu külalisi! See kehtib ka LASTE kohta.
  • Kui võimalik, jäta laps lasteaiast koju. Haige lapse aeda viimine on KEELATUD.
  • Kui keegi sinu perest on haige, siis jää võimalusel ka ise koju kuni on kindel, et teie peres pole koroonaviirust.
  • Käi poes ja muudes avalikes asutustes ainult hädavajadusel ja kindlasti maskiga! Võimalusel telli toit koju.
  • Ära mine külla ega kutsu külalisi, suhtleme turvaliselt. Viirus ei levi, kui suhtleme veebis ja telefonitsi.
  • Hoiame kokkuleppeid. Iga asutus ja sõpruskond saab kokku leppida, kuidas omalt poolt ohutust tagada.
  • Kasuta võimalust, kui sind vaktsineerima kutsutakse. Vaktsineerides ei satu sa haiglasse ega juhitavale hingamisele.

Ka COVID-19 läbi põdemine ega vaktsineerimine ei tohiks muuta üleliia julgeks, sest isegi näiliselt haigestumata võidakse olla viiruse edasikandjad.

Soovitame tungivalt hoida end ja säästa oma lähedasi ning suunata eriti meie eakate ja koolinoorte tähelepanu sellele, kui oluline on just praegu meie igaühe käitumine viiruse leviku tõkestamisel.

Vaata infot kriis.ee leheküljelt.

Rain Sangernebo
Nõo vallavanem