« Tagasi

Uuenenud Nõo kultuurimaja avas teatrietendus RAAMID

9. septembril toimus uuenenud Nõo kultuurimaja avamine. Pidulikule sündmusele olid oodatud kõik vallaelanikud ja tänutseremoonia lõppedes said kohaletulnud vaadata Nõo teatristuudio juhi, Janno Puusepa kirjutatud ja lavastatud etendust RAAMID.

Nõo kultuurimajas alustati käesoleva aasta alguses saali ja fuajee renoveerimist. Ehitustööd lõppesid juulis. Tööde teostamise kogusumma oli 171 152 eurot, millest valla eelarvest laekus 47 906 eurot ja täiendavalt kasutati COVID–19 mõjude leevendamiseks riigilt eraldatud investeeringutoetust summas 123 246 eurot.

Saali projekteeris Siseosakond OÜ sisearhitekt Katrin Noppel ja projekteerimise maksumus oli 4500 eurot. Ehituse peatöövõtja oli Raian OÜ.

„Lisaks varasemalt välja vahetatud küttesüsteemile rajati renoveerimise käigus ventilatsioonisüsteem ning uuendati saali ja fuajee valgustust, uued katted said ruumide seina- ja laepinnad. Lisaks lihviti ja viimistleti põrandapind, tänu millele näeb kõik välja uus ja värske," rääkis kultuurispetsialist Andri Viinalass.

Kattepindadena on kasutatud puitmaterjali, mis annab visuaalselt hubase väljanägemise ja tagab hea helipeegelduse.

Viinalass lisas: „Kultuurimaja fuajee ja vallamaja koridori vahele ehitati vahesein, seetõttu on fuajeest saanud kinnine ruum, mida kutsume hellitavalt Sammassaaliks. Selline lahendus tagab võimaluse kasutada samaaegselt mõlemat kultuurimaja ruumi erinevate sündmuste korraldamiseks. Ruume eraldab helikindel lõõtsuks."

Sammassaal on mõeldud ka näituste korraldamiseks, selle tarbeks on ruumi paigaldatud spetsiaalsed tahvlid.

Käimas on kultuurimajja filminäitamise tehnika lahenduste kavandamine, mis tagab võimaluse pakkuda kogukonnale filmielamusi koduvallas. Lähitulevikus täiendatakse lava valgusparki Nõo Lihatööstuse toel, kellelt sai vald valgustuse rajamiseks kingituse Nõo valla 30. juubeliks.

Avamisel tänas kultuurimaja, keda kehastas lava taaga peidus olev kultuurispetsialist Andri Viinalass, inimesi, kes andsid ruumide renoveerimisse oma panuse.

Avasündmusel toimunud etendus oli Viljandi Seasaare ja Must JaAm teatrite ühisprojekt, millega minnakse lähiajal ka välismaale. Esimesele teatrietendusele uuenenud ruumides tuleb peagi lisa. Juba järgmine võimalus teatrikultuurist osa saada on 25. septembril, Maal elamise päeval. Siis kostitatakse publikut Tabivere harrastusteatri E.H.K. etendusega „Õiekesed".

Pildigalerii: https://photos.app.goo.gl/VBdzyUXymzeAvCTW7