Confido avas Tartus uue vaktsineerimispunkti, kus pakutakse ka tõhustusdoosi

Tänasest on Tartu uues Raatuse Tervisekeskuses avatud Confido vaktsineerimispunkt, kus soovijaid vaktsineeritakse koroonaviiruse vastu ka tõhustusdoosiga.

„Tartu inimesed on olnud COVID-19 vastu vaktsineerimisel väga hoolsad. Samas on paljudel, eriti riskirühma kuulujatel aeg kaitsta end viiruse vastu ka tõhustusdoosiga," selgitas Confido uue kliiniku juht Kristin Raudsepp ning lisas, et vaktsineerimispunkti külastamiseks on mõistlik aeg eelnevalt broneerida.

Tasuta vabatahtlikku tõhustusdoosi saavad teha täiskasvanud inimesed. 18-65-aastastel peab olema eelmisest vaktsineerimisest möödas vähemalt 8 kuud, üle 65-aastastel vähemalt 6 kuud. Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine on avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt 12-aastased. Hetkel on Confido Raatuse kliinikus saadaval nii Pfizer-BioNTech Comirnaty kui ka Spikevax Moderna vaktsiinid, tõhustusdoosiks kasutatakse ainult Pfizeri vaktsiini.

„Avame uue kliiniku Tartus järk-järgult ning vaktsineerimine on arusaadavalt hetkel üks olulisemaid valdkondi. Pikk sügis ja talv on ees ning kohe tegutsedes jõuab praegu end viirushaiguste vastu veel kaitsta. Confido Raatuse kliinikus saab nii täiskasvanuid kui lapsi vaktsineerida ka gripi vastu," rõhutas Kristin Raudsepp, kelle sõnul avatakse Confido Raatuse Tervisekeskuse kliinik kogumahus sügise jooksul.

Vastvalminud Raatuse Tervisekeskuses kuulub Confidole 600m² ala erinevate tervishoiu teenuste pakkumiseks. Esimesena alustatakse vaktsineerimisega ja testimisega. Juba järgmisel nädalal lisandub uusi teenuseid. Kokku pakutakse uues kliinikus üld- ning eriarstide vastuvõtte ning töötervishoiu teenuseid. Uutes ruumides alustab tegevust ka Confido Vaimse Tervise Keskus.

Lisaks Raatuse Tervisekeskuse uuele vaktsineerimispunktile teostab Confido COVID-19 vastu vaktsineerimist Tallinna ja Tartu kiirkliinikutes, vaktsineerimisbussis ja -keskuses. Koostöös Südameapteegiga avatud 7 vaktsineerimispunkti üle Eesti. Koroonaviiruse testimispunkte on Confidol Eestis kokku juba 22. Täpsed asukohad ja lahtiolekuajad leiab siit.

Confido gruppi kuuluvad erinevate kaubamärkide all teenuseid pakkuvad kliinikud: pere-, üld- ja eriarstiabi pakkuv Confido Meditsiinikeskus, kaubanduskeskustes asuvad Confido Kiirkliinikud, Confido Vaimse Tervise Keskus, Confido Sõltuvusravikeskus, Confido Heaolukeskus, töötervishoiule keskenduv Confido Töötervishoid, radioloogiateenuseid osutav Confido Radioloogiakeskus, Confido Laserravikeskus (endine Vitaclinika) ja Confido Päevakirurgiakeskus. Lisaks kuulub Gruppi Perearsti Nõuandeliin OÜ, mis haldab tuntud perearsti nõuandetelefoni 1220. Grupi ettevõtted hõlmavad enam kui 650 töötajat.

Toimetaja: LIIA SIREL