« Tagasi

Eesti lipu 135. aastapäeva tähistamine Nõos

Eesti lipu aastapäeva tähistamine on saanud Nõo rahva üheks armsamaks traditsiooniks. Eesti lipu aastapäeva tähistati Nõo koguduses suurejoonelisemalt 2014. aastal, kus arenes ka ühiste rongkäikude mõte ja  2015. aastast peale ongi iga aasta 4.juuni kujunenud tõeliseks lipupäevaks.

Üritusele andis avaakordi Nõo kiriku meesansambel. Järgnevalt pöördus rahva poole kirikuõpetaja Mart Jaanson, kes oma esinemises arendas poolel teel olemise mõtisklust. Pooleli on praegu  kirikuesiste teede rajamise tööd, aga järgmiseks aastaks on ümbrus juba uue ilme saanud. Eesti lipp, mis 1884. aastal sai pühitsuse, sai konkreetse alguse, aga ka tema on poolel teel. Ta on alati toeks , kui rahvas tõuseb ja uusi väljakutseid ületab. Ja tegelikult on kõik inimesed siin ilmas poolel teel - igaviku poole.

Külalisena astus ette armastatud helilooja Tõnu Kõrvits, kes toonitas  Eesti lipu ainulaadsust ja kes oli liigutatud nii paljude noorte kogunemisest sellisel auväärsel päeval. Ta näeb selles püsivate väärtuste edasikandumist. Olid ju 1884.aastal just noored need ( EÜE-Eesti Üliõpilasselts), kes Eesti lipu sünniloole aluse panid.

MILVI PENSA

Lipupäeva pildigalerii