Puhka aktiivselt

12.06.20

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu SA

Sihtasutuse põhieesmärgiks on Vapramäe, Vellavere ja Elva-Vitipalu maastikukaitsealade baasil kompleksse loodus- ja spordikeskuse rajamine ja haldamine. Oluliseks põhisuunaks on ka loodussuunitlusega ürituste korraldamine. Välja on töötatud erinevad matkaradade marsruudid, matkapaketid ning tavamatkajatel on alati võimalus metsa kaasa võtta retkejuht-giid ja kaasa tellida piknikupakid.
Matkarajad

  • Elva ürgoru matkarada 14,4 km
  • Viti järve matkarada 2,3 km
  • Seikluste rada 1,5 km
  • Rattarada 23,5 km, lühendatud rattarada 15 km
  • metsanduse õpperada 6,5 km

 

Vapramäe loodusmaja

Asub  Nõo vallas, Jõhvi-Tartu-Valga maantee Vapramäe bussipeatuse vahetus läheduses. Loodusmaja ruumides saab läbi viia loodusõppetunde, seminare, koolitusi, nõupidamisi. Ruume on võimalik rentida. Koolituste vahele pakutakse seikluslikke matkasid looduses. Loodusmaja vahetus läheduses on matkarada lõkkekohtadega. Loodusmaja pakub erinevaid õppeprogramme.

Telefon: +372 525 4172; +372 508 8359
E-post: sihtasutus@vvvs.ee

 

 

Tartu Observatoorium 

Rahvasuus tuntud Tõravere Observatooriumi nime all asub 21 km Tartust lõuna pool Tartu-Valga maantee ääres. Tõravere Observatooriumi on võimalik külastada kõigil huvilistel. Oodatud on  nii grupid kui üksikisikuid. Soovitatav oleks eelnevalt teatada ja aja suhtes kokku leppida. Eriti on see vajalik, kui on soov taevast ka läbi teleskoobi vaadata.

Täpsemat infot ekskursioonide kohta võite leida Tartu Observatooriumi külastuskeskuse koduleheküljelt. 
Kontakt: Mare Ruusalepp tel 737 4507, e-post mare.ruusalepp@ut.ee

Kalju Annuk tel 737 4509, e-post kalju.annuk@ut.ee

 

 

ECU TALLID

Tegemist on kaasaegse ratsakeskusega Tartumaal Nõos, kus pakutakse häid õppe- ja treenimisvõimalusi ratsutajatele nii ratsakooli kui ka oma hobusega. Siin korraldatakse suvelaagreid, tegutseb ratsakool.
Ecu Tallid pakuvad võimalust enda juures korraldada seminare, kursuseid ja samuti tähistada laste sünnipäevi.
Kontakt: tel 5805 2318, e-post: kristina@ecutallid.ee

 

 

 

Nõo Spordikool

Aadress: K. Aigro tn 1  Nõo alevik  61601 Tartumaa
Spordikooli direktor: Katrina Kallas
Tel 745 5598 (administraator),  5308 9738 (direktor)
E-post: spordikool@nvv.ee
Kodulehekülg

 

 

 

Nõo Veskijärv

Asukoht Nõo alevikus Voika tärnava lähistel.

Nõo Veskijärve ääres on avatud ametlik supluskoht (suplushooaeg kestab 1. juunist kuni 31. augustini). Ametliku supluskohaga ei kaasne rannavalvet, seepärast palume ujujal olla tähelepanelik ja oma võimeid mitte üle hinnata. Suplushooajal on suplusala tähistatud poidega ja järve ääres asuvad riietuskabiinid, wc ning ka kaks päästerõngahoidikut.
Nõo Veskijärve voolab ligi 11 km pikk Nõo oja ja üks Elva jõe haruoja. Järvel on üks väljavoolukoht ja kolm silda ning kaks saart.
Ümber järve lookleb terviserada ja kettagolfirada, on pingid ja kiiged, järve lähistel asub kahe mänguväljakuga võrkpalliplats ja laste mänguala.

 

 Kellamehe park

Asukoht Tartu-Valga maanteel Nõo teeristis Terminali Tankla territooriumi lähistel. 

Park rajati 2020. aasta kevadel ja parki ilmestab kohalike laste poolt kändudele joonistatud putukamaailm. Lisaks moodustavad ümbruskonnast kokku kogutud kivid omaette koosluse. Tegemist on pilkupüüdva välialaga, kus saavad lapsed mängida.

Kellamehe park sai oma nime rahvasuus ringlevate kohalike lugude ainetel. Rahvas teab rääkida, et pargi maadel oli kunagise Nõo kiriku kellamehe elupaik. On teada, et Nõo kiriku kellamees Peeter Kellamov (Kellamow oli ametis 1831–1859) elas Vastse-Nõo mõisa territooriumil.

 

 

    Pargi lähistel asub Tartu maakonna turismikaart ja reklaamtulp    fotodega Nõo valla olulisematest kohalikest huviväärsustest.