Nõo Vallavalitsuse istungid

Nõo Vallavalitsuse istungid toimuvad kohalike omavalitsuste infosüsteemi VOLIS keskkonnas, kord nädalas ja üldjuhul teisipäeviti.

Vastuvõetud õigusaktid

Vastavalt Riigi Teataja seadusele avaldatakse omavalitsuste poolt vastuvõetud ja avaldamiseks esitatud üldist tähtsust omavad õigusaktid Eesti Vabariigi ametlikus väljaandes Riigi Teataja:
Vastavalt avaliku teabe seadusele registreeritakse asutuses koostatud ja allkirjastatud õigusaktid asutuse dokumendiregistris. Nõo Vallavalitsuse poolt vastuvõetud õigusaktid on leitavad valla dokumendiregistrist:

Protokollid

Nõo Vallavalitsuse istungite protokollid on leitavad valla dokumendiregistrist:

03.01.2022 vallavalitsuse istungi kokkuvõte

Keskkonnaküsimustes otsustati

* Lugeda korraldatud jäätmeveoga mitteliitunuks olmejäätmete valdaja aadressilt Illi küla, Vikerkaare vkt 16 kuni 01.12.2023 perioodil 1. oktoober kuni 30. aprill.

* Lugeda korraldatud jäätmeveoga mitteliitunuks olmejäätmete valdaja aadressilt Voika küla, Tõru vkt 28. Vabastus kehtib kuni 01.12.2023 hooajaliselt, perioodil 01. oktoober kuni 30. aprill.

* Lugeda korraldatud jäätmeveoga mitteliitunuks Nõo vallas jäätmevaldajad alljärgnevatel aadressidel:
Vissi küla, Taga-Pirnaku vkt 5,
Vissi küla, Õhtu tn 3,
Voika küla, Otiumi vkt 3,
Voika küla, Tõru vkt 18,
Tõravere alevik, Tepripalu vkt.
Olmejäätmete valdajad lugeda mitteliitunuks kuni 01.12.2023.

Maaküsimustes otsustati

* Seada sundvaldus Nõo valla kasuks erateele, mis paikneb Voika külas asuval Lokutaja-Andrese kinnisasjal. Sundvalduse seadmisega on Nõo vallal õigus sundvalduse alal asuvat teed kasutada, remontida ja hooldada, paigaldada teele liikluskorraldusvahendeid ning püstitada liiklusohutuse tagamiseks vajalikke rajatisi.

Planeeringuküsimustes otsustati

* Nõo vallas Nõo alevikus asuvate Voika tn 18, Voika tn 18a, Lao tn 5 ja Lao tn 9 katastriüksuste ja nende lähiala detailplaneeringu avaliku väljapaneku ajal esitati detailplaneeringu kohta kirjalikke arvamusi, mille osas vallavalitsus võttis seisukoha ja otsustas korraldada avaliku arutelu.

Detailplaneeringu avaliku väljapaneku tulemuste tutvustamiseks toimub avalik arutelu 19. jaanuaril  2022 kell 13.00 Nõo vallamajas (Voika tn 23, Nõo alevik).

Seoses viiruse leviku ohuga soovib Nõo Vallavalitsus tagada arutelul osalejate turvalisuse ja selleks palume arutelul osalemine ette registreerida Nõo valla arenguspetsialisti Piia Raigi kontaktidel (piia@nvv.ee, 5332 4845) hiljemalt 17. jaanuaril 2022. Arutelul osaleja peab kandma maski.

Finantsküsimustes

* Anti ülevaade finantstegevuses.
Tulumaksu kassapõhine laekumine detsembrikuu seisuga on 8% kasvanud võrreldes eelmise aastaga.

Haridusküsimustes

* Tänasest, 3. jaanuarist saabub Nõo noortekeskusesse välisvabatahtlik Venemaalt.

* Lõppenud on küsitlus õpilaste kooli ja koju sõitmise transpordivajaduste hindamiseks, millele vastas 56 inimest.
Otsustati vallavalitsuse ja kooli esindajatega teha kohtumine, et arutada küsitluse tulemusel laekunud vajadusi.

* 1. jaanuarist on muutunud Nõo raamatukogu juhtimine, mille järgselt on Nõo alevikus asuv Nõo raamatukogu keskkogu ning Luke raamatukogu ja Nõgiaru raamatukogu on harukogud.
10. jaanuarist asub ametisse uus raamatukogu juht, seni täidab raamatukogu juhi ülesandeid haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Anneli Vetka.

Üldküsimustes

* Arutati volikogu istungi päevakorda suunatavaid teemasid.