Nõo Vallavalitsuse istungid

Nõo Vallavalitsuse istungid toimuvad kohalike omavalitsuste infosüsteemi VOLIS keskkonnas, kord nädalas ja üldjuhul teisipäeviti.

Vastuvõetud õigusaktid

Vastavalt Riigi Teataja seadusele avaldatakse omavalitsuste poolt vastuvõetud ja avaldamiseks esitatud üldist tähtsust omavad õigusaktid Eesti Vabariigi ametlikus väljaandes Riigi Teataja:
Vastavalt avaliku teabe seadusele registreeritakse asutuses koostatud ja allkirjastatud õigusaktid asutuse dokumendiregistris. Nõo Vallavalitsuse poolt vastuvõetud õigusaktid on leitavad valla dokumendiregistrist:

Protokollid

Nõo Vallavalitsuse istungite protokollid on leitavad valla dokumendiregistrist:

24.01.2022 vallavalitsuse istungi kokkuvõte

Sotsiaalküsimustes otsustati

* Maksta ühekordset sotsiaaltoetust raske majandusliku olukorra leevendamiseks kahele leibkonnale.

Finantsküsimustes otsustati

* Eraldada Nõo valla 2021. aasta eelarve Reservfondist toetust alljärgnevalt:

- Nõo kiriku majandamiskulude suurendamiseks 400 eurot. Kiriku lähiala haljasalade korrapäraseks niitmiseks, kuna tööde maksumus kallines.

- Meeri Seltsimaja majandamiskulude suurendamiseks 2 500 eurot. Seltsimaja kõrvale rajati pakendi- ja klaas konteinerite alus, võeti maha majale ja elektriliinile ohtlikud kuused.

- Maanteetranspordi majandamiskulude suurendamiseks (lume- ja libeduse tõrje) 9 200 eurot.

- Laste ja noorte sotsiaalhoolekandeasutused toetuste suurendamiseks 6 569 eurot. Oktoobrist alates lisandus üks valla eestkostel olev laps asendushooldusele.

* Kinnitada Nõo valla 2022. aasta eelarve  põhitegevuse kuluartiklid tegevusalade lõikes.

* Kinnitada Nõo vallale kuuluvates, vallavalitsuse hallatavates koolieelsetes lasteasutustes, põhikoolis ja muusikakoolis õpilaskoha  tegevuskulu arvestuslik maksumus ühe õpilase kohta 2022. aastal.

Haridusküsimustes otsustati

* Kooskõlastada Nõo Kultuurimaja töötajate koosseis.

* Muuta Nõo Vallavalitsuse 24.08.2020 korraldusega nr 392 kehtestatud Nõo Spordikooli tasuliste teenuste hinnakirja suusa- ja uisuvarustuse laenutuse osa alljärgnevalt:

- suusakomplekt 3h 2.50 € (õpilane, üliõpilane, pensionär, erivajadusega inimene),

- suusakomplekt 3h 5 € (täiskasvanud),

- suusakomplekt päev 10 €,

- uisulaenutus 3h 1 € (õpilane, täiskasvanud).

Ehitus- ja maaküsimustes otsustati

* Anda ehitusluba Uuta külas asuvale Hoburaua katastriüksusele üksikelamu püstitamiseks ja mitte algatada keskkonnamõju hindamist, kuna kavandatav tegevus ei halvenda olemasolevat keskkonda.

* Anda projekteerimistingimused Nõo alevikus kaugküttetorustike rekonstrueerimise projekteerimiseks OÜ-le Soojatootja. Otsustati mitte algatada keskkonnamõju hindamist, kuna eeldatavalt ei kaasne tegevusega olulist keskkonnamõju ja kavandatav tegevus ei halvenda olemasolevat keskkonda.

* Anda projekteerimistingimused Voika külas asuvale Aarike katastriüksusele üksikelamu projekteerimiseks. Otsustati mitte algatada keskkonnamõju hindamist, kuna tegevusega ei kaasne eeldatavalt olulist keskkonnamõju ja kavandatav tegevus ei halvenda olemasolevat keskkonda.

* Anda projekteerimistingimused elektrisalvestusjaama projekteerimiseks Vissi külas asuvale Variku katastriüksusele. Otsustati mitte algatada keskkonnamõju hindamist, kuna eeldatavalt ei kaasne tegevusega olulist keskkonnamõju ja kavandatav tegevus ei halvenda olemasolevat keskkonda.

* Keelduda projekteerimistingimuste väljastamisest päikeseelektrijaama rajamiseks Nõgiaru külas asuvale Vana-Valgeristi katastriüksusele, kuna kavandatav tegevus ei ole kooskõlas Nõo valla üldplaneeringuga maakasutuse sihtotstarbe osas.

* Omandada Nõo vallale Tõravere alevikus asuvad katastriüksused:

Tõravere jalgtee lõik 2 (pindala 752 m²) ja Tõravere jalgtee lõik 3 (561 m²). Katastriüksuste omandamine on vajalik, et tagada Tõravere jalgratta- ja jalgtee avalik kasutamine.

* Kooskõlastada  Nõgiaru külla Krassi kinnistule kavandatava puurkaevu asukoht.

* Kooskõlastada Nõgiaru külla Paju tee 4 kinnistule kavandatava puurkaevu asukoht.

* Muuta  katastriüksuse koha-aadressi Illi külas, Sepa maaüksuse uueks lähiaadressiks määrata Jõekääru.

Arutati muudel teemadel

* Arutati 31.05.2016. a Haridus- ja Teadusministeeriumiga sõlmitud ruumide kasutamise kokkuleppe muutmist. Nõo Reaalgümnaasium on huvitatud, et gümnasistid ja õpetajad saaksid kasutada Nõo Põhikooli ruume. Vallavalitsus teeb Haridus- ja Teadusministeeriumile ettepanekud põhikooli raamatukogu ühise kasutamise tingimuste osas.